Герой України – Олександр Дереш

Світлина з Книги пам’яті полеглих за Україну

Олександр Васильович Дереш народився 16 серпня 1974 року у місті Львові.
У 1993-1994 роках проходив строкову службу у прикордонних військах.
У 1997 році закінчив Український державний лісотехнічний університет за спеціальністю «інженер-технолог деревообробки» і пішов працювати менеджером у ЗАТ «Львівтурист». Пізніше продовжив навчання на

Світлина з Архіву Університету

правничому факультеті в Інституті післядипломної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, яке завершив у 2005 році. Працював юристом.
Брав активну участь у протестах на Майдані 2013-2014 років і, коли почалася мобілізація, 4 вересня 2014 року став на захист Батьківщини у Збройних Силах України. Після демобілізації підписав контракт і пішов служити у 44-у окрему артилерійську бригаду. Нагороджений Почесною відзнакою бригади. У 2016 році завершив курси підготовки офіцерів у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного і отримав звання молодшого лейтенанта та був призначений командиром артилерійського взводу. Певний час виконував обов’язки командира батареї.
Загинув 22 серпня 2016 року через ДТП у районі смт. Врубівка Попаснянського району Луганської області. Похований у Львові на Личакіському кладовищі.
У Олександра залишилися дружина, донька Марія і син Андрій.
Детальніше про Олександра у Книзі пам’яті полеглих за Україну та на сайті Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки.

Матеріал підготували Христина Пікулицька та Анастасія Кілар.