Герой України – Степан Петрівський

Світлина з Вікіпедія

Степан Петрович Петрівський народився 20 червня 1992 року в селі Сушиця Старосамбірського району Львівської області. Після закінчення Тершівської ЗОШ, у 2009 році Степан разом із своїм братом-близнюком вступили на геологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Через рік на них вже чекала строкова служба у рядах 80-ї окремої аеромобільної бригади Збройних Сил України.
Після часткової мобілізації у 2014 році, Степан пішов захищати Батьківщину від російського агресора у складі добровольчого спецбатальйону міліції особливого призначення «Шторм». Брав участь у боях за Сватове, Новий Айдар, Щастя. Літом 2014 року він приїхав у відпустку до Львова, отримав диплом бакалавра, склав вступні іспити і знову повернувся на передову. Але 24 серпня 2014 року, під час артилерійського обстрілу блок посту біля смт. Георгіївка, що в Лугугинському районі Луганської області, Степана не стало. Тіло Героя привезли у його рідне село одеські волонтери. Степана односельчани зустрічали на колінах.
29 вересня 2014 року Указом Президента України Степана Петрівського посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня за «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України». В травні 2016 у рідній Тершівській ЗОШ року відкрито й освячено меморіальну дошку.

Детальніше про Степана Петрівського у Книзі пам’яті полеглих за Україну та у Вікіпедії.

Матеріал підготували Христина Пікулицька та Анастасія Кілар.