Герой України – Роман Галас

Світлина з “Революція Гідності. Війна. Рівненщина”

Роман Євгенович Галас народився 1 грудня 1975 року в місті Сокаль Львівської області. Після закінчення Сокальської ЗОШ №1 у 1993 році, вступив у Львівський державний університет імені Івана Франка, який завершив у 1998 році за спеціальністю “географ-викладач”. У 1997 році пройшов військову підготовку.

Світлина з Архіву Університету

Після одруження він переїхав у смт Млинів, Рівненської області, працював у Луцьку. У лютому 2015 року, під час четвертої хвилі мобілізації, старший лейтинант Роман Галас пішов на війну у складі 16-го окремого мотопіхотного батальйону на посаді командира взводу. Загинув Роман 8 серпня 2015 року у смт. Зайцеве Бахмутського району Донецької області при досі нез’ясованих обставинах. За першим заключенням медичної експертизи, смерть настала через «самоушкодження гранатою», а після повторного розслідування – через «вибухову травму грудної клітки з розтрощенням тулуба та ушкодженням живота». Похований він у Сокалі.
У Романа залишилися дружина Ірина та донька.
Роману Галасу посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин Млинівщини» і провулок вулиці Терешкової названо його ім’ям.
«За вияв патріотизму, мужності і героїзму при захисті України від московсько-путінських окупантів і терористів, участь у волонтерському русі та за заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою владика Віктор удостоїв старшого лейтенанта Романа Євгенійовича Галаса хрестом «За заслуги» І ступеню».

Детальніше про Романа Галаса у Книзі пам’яті полеглих за Україну, “Голос України”, “Голос Сокальщини”, “Революція Гідності. Війна. Рівненщина”.

Матеріал підготували Христина Пікулицька та Анастасія Кілар.