Герой України – Ігор Грішин

Світлина з Книги пам’яті полеглих за Україну

Ігор Іванович Грішин народився 11 січня 1975 року в місті Слов’янськ Донецької області.
Середню освіту здобув у ЗОШ № 13 міста Слов’янська і поступив у Київський інститут Військово-Повітряних Сил, який закінчив зі званням старшого лейтецнанта. Пізніше продовжив навчання на правничому факультеті в Інституті післядипломної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, яке завершив у 2006 році.
Під час російсько-української війни на Сході України служив у 16-й окремій бригаді армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, де виконував обов’язки бортового авіаційного техніка вертолітної ланки.
Загинув 2 травня 2014 р. під час збиття сепаратистами 2-х вертольотів Мі-24П в районі с. Карповка, Слов’янський район, Донецької області.
У Ігоря залишились дружина та три доньки.
Похований у селі Берлин Бродівського району Львівської області.

Світлина з Архіву Університету

Посмертно Ігорю Грішину присвоєно звання капітана і Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року, “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу”, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. У Бродах відкрили Алею Слави військових льотчиків, а у Слов’янську, на ЗОШ №13 поставили пам’ятну таблицю, на яких увіковічнена пам’ять про Ігора.

Детальніше про Ігора у Книзі пам’яті полеглих за Україну та на сайті Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки.

Матеріал підготували Христина Пікулицька та Анастасія Кілар.